Pomoc/FAQ

Jak korzystać z wyszukiwarki?

W minimum jedno pole wyszukiwarki należy wpisać kryterium, według którego system ma wyszukać grobu zmarłego i wcisnąć przycisk "Pokaż".
Do wyboru są dwie wersje wyszukiwarki: prosta i zaawansowana. W przypadku podania większej ilości informacji (wypełnienia wiekszej liczby pól) uzyskane wyniki wyszukiwania będą dokładniejsze. Po najechaniu kursorem myszy na dane pole, system wyświetli podpowiedź dotyczącą poprawengo wypełnienia pola.

Jak obejrzeć szczegółowe informacje?

Należy kliknąć w wiersz tabeli z wynikami lub w ikonę "Szczegóły". System przeniesie Państwa na stronę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi grobu zmarłego. Dostępne będzie zdjęcie nagrobka, mapa z lokalizacją grobu oraz inne informacje, takie jak: data urodzenia, śmierci, pochówku, dokładne dane lokalizujące grób. Z tego poziomu można również zamówić usługi do wybranego grobu.

Jak pobrać mapę z lokalizacją grobu?

Należy kliknąć opcję "Pobierz mapę", dostępną po prawej stornie ekranu z informacjami szczegółowymi.

Czy są inne opcje zapisania informacji szczegółowych?

Tak, można wydrukować całą stronę, dodać bezpośredni link do zakładek, wysłać adres do strony na swój email lub email znajomego.

Jak zamówić usługi, np. mycie pomnika?

Należy wyszukać i wejść na stronę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi miejsca pochówku zmarłego. Lista dostępnych usług, takich jak mycie pomnika, zakup kwiatów, zniczy itp. jest dostępna po prawej stronie w kolumnie "Dostępne usługi" w informacjach szczegółowych. Po kliknięciu w wybraną usługę, należy przejść przez prostą procedurę zamawiania wypełniając odpowiednie pola w formularzu.

W jaki sposób zamówić kilka usług jednocześnie?

Należy kliknąć w link do zamówienia jednej usługi, a następnie w formularzu wybrać opcję "zamawiam usługi dodatkowe" i zaznaczyć je na liście.

W jaki sposób dokonuje się płatności za zamówione usługi?

Dostepne są płatności kartą kredytową i za pomocą przelewu internetowego. Płatności obsługiwane są przez [Nazwa Operatora].

W jaki sposób mogę zgłosić nieprawidłowe informacje dot. miejsca pochówku?

Na każdej stronie z informacjami szczegółowymi jest przycisk "Zgłoś błąd" - należy kliknąć w odnośnik, wypełnić i przesłać formularz, który otrzyma Zarządca Cmentarza.

Czy wyszukiwarka jest dostępna w telefonach komórkowych i smartfonach?

Tak, system jest dostępny we wszystkich telefonach, które mają przeglądarkę internetową i dostęp do sieci internet.

Co oznacza ikona oka na czarnym tle po lewej stronie?

Jest to specjalna opcja dla osób starszych i słabowidzących. Po jej włączeniu wyświetlone będą większe i bardziej czytelne czcionki, ułatwiając tym samym korzystanie z systemu osobom ze słabym wzrokiem. Zmieni się także tło, co ma na celu zwiększenie kontrastu.

Do czego służą "Rocznice" i "Nekrologi"?

Rocznice - to miejsce, w którym pojawiają się informacje o rocznicach śmierci osób zmarłych, które są w bazie danych. Informacje o rocznicach śmierci są pokazywane na dany dzień.
Nekrologi - system wyświetla informacje o zmarłych, którzy w najbliższym czasie zostaną pochowani na jednym z obsługiwanych przez Zarządcę cmentarzy.